Уряд вирішив питання соцзахисту підприємців

Уряд схвалив пакет нормативно-правових актів з дерегуляції підприємницької діяльності, включаючи три питання соціального захисту підприємців. Про це на брифінгу за результатами засідання Уряду повідомила Голова державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Олександра Кужель.

Зокрема, Олександра Кужель поінформувала, що у контексті соціальної політики Уряд підтримав рішення щодо захисту жінок-підприємців при виході у декретну відпустку. «Ми залишаємо їм право залишатися підприємцями, отримуючи допомогу за доглядом за дитиною на три роки», - відзначила вона. Окрім того, Уряд підтримав питання спрощення процедури реєстрації людей, які наймаються фізичною особою - підприємцем. За словами Голови Держкомпідприємництва, схвалено також новий механізм взаємовідносин між підприємцями та інвалідами, який «захищає підприємців і не ставить у принизливе становище інвалідів».

«Фонд інвалідів повинен створити реєстр людей, які можуть і хочуть працювати, який передається у Фонд зайнятості, а підприємець тільки реєструється, зразу подає заявку до Фонду зайнятості із проханням забезпечити відповідно до законодавства працівниками», - повідомила Олександра Кужель, додавши, що документом також передбачено визначення норм кількості працюючих інвалідів на підприємствах міськими та сільськими радами разом з фондом інвалідів.

Голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Оксана Продан подякувала Уряду за ухвалені рішення, зокрема ті, що стосуються соціального захисту підприємців. «Це питання, які піднімалися бізнесом з року в рік, і саме через те, що ці питання є соціально напруженими, вони завжди відкладалися, і добре, що ми їх сьогодні винесли на розгляд і що Уряд їх схвалив», - відзначила вона.

Управління у зв'язках зі ЗМІ Секретаріату КМУ