Зустріч з делегацією ПРООН

22 Марта 2019     MGK Новости

Зустріч з делегацією ПРООН

21 березня Мелітопольський міський голова Сергій Мінько, його перший заступник Ірина Рудакова та заступник Іван Федоров провели робочу зустріч з делегацією ПРООН, Європейського інвестиційного Банку, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та компанії «Транстек» для обговорення подальших дій та впровадження конкретних кроків в рамках “Надзвичайної кредитної програми для відновлення України”.
28 січня-2 лютого 2019 року відбулась місія високого рівня з офісів, що представляють різні фінансові інструменти ЄС, в райони Азовського моря, включаючи Мелітополь, Маріуполь, Бердянськ і Запоріжжя. Так, 1 лютого представники Європейського Союзу провели зустріч з керівництвом області та нашого міста щодо обговорення проблемних питань Мелітополя та можливості розширення програми ООН “Відновлення та розбудова миру” 2019-2022 років.
У результаті сторони обговорили можливості фінансування першочергових проектів Мелітополя за допомогою коштів програми Європейського Союзу, яка включає 4 компоненти:економічне відновлення та розвиток малого та середнього бізнесу (підтримка місцевої економіки,поліпшення життя ВПО та місцевих громад, партнерство з Європейським інвестиційним банком); реформа місцевого самоврядування та децентралізації (розширення процесів децентралізації — зміцнення місцевого самоврядування); громадська безпека та соціальна згуртованість (поліпшення громадської безпеки та доступу до правосуддя, підтримка соціальної згуртованості та розбудова миру); підтримка реформи охорони здоровя.
Продовженням цієї місії став робочий візит делегацієї ПРООН, Європейського інвестиційного Банку, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та компанії «Транстек» 21 березня. У ході зустрічі представники ЄС та міської влади розглянули можливості подальшого співробітництва.
Так, Мелітополь є одним з перших населених пунктів України, який прийняв переселенців з зони АТО. На сьогоднішній день у нашому місті офіційно зареєстровано близько трьох тисяч внутрішньо переміщених осіб, 800 з яких - діти.
Це сімї, які інтегрувалися в нашу громаду, стали повноцінними жителями, користуються міською інфраструктурою, але при цьому потребують особливої підтримки та уваги. Йдеться про питання житла, працевлаштування, медичне обслуговування, навчання дітей, забезпечення їм безкоштовного харчування тощо.
- Безумовно, зі збільшенням кількості населення міські обєкти освіти, охорони здоровя, культури та спорту відчувають істотне навантаження. Тому ми шукаємо будь-які можливості і намагаємося залучити інвестиції в розвиток інфраструктури, - зазначив під час зустрічі з представниками делегації Сергій Мінько.
Зокрема, розпочато співпрацю з Європейським інвестиційним банком щодо Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Спільно з цією програмою міська влада реалізує сім дуже важливих для Мелітополя інфраструктурних проектів. Мова йде про комплексне утеплення трьох шкіл, двох дитячих садків і двох медустанов. Реалізація цих проектів дозволить істотно поліпшити умови перебування та якість надання відповідних послуг для 67 тисяч жителів міста, в тому числі і понад тисячі переселенців.
Окрім зазначених обєктів є й такі, які знаходяться на стадії розробки. Так, існує потреба в реалізації масштабної реконструкції ПК Залізничників, загальноосвітніх шкіл №8 та №15, музичної школи №1, дитячого садка №8, ДЮСШ №3 та міського пологового будинку.
Зазначені проекти вже пройшли комісію Міністерства регіонального розвитку. Їх загальна вартість - 295 мільйонів гривень. Для їхнього впровадження міська влада розраховує на підтримку Програму Європейського інвестиційного Банку і, зі свого боку, готова на співфінансування з міського бюджету.
Реалізація цих проектів дозволить відчутно поліпшити якість послуг і забезпечення першочергових потреб населення міста Мелітополя в сфері освіти, медичної допомоги, культури та спорту.
По завершенню зустрічі Сергій Мінько висловив щиру подяку представникам ПРООН, Європейського інвестиційного Банку, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та компанії «Транстек» за надану довіру і підтримку.
- Для нас це висока оцінка ефективності роботи команди міської влади і орієнтир, що ми рухаємося в правильному напрямку, - наголосив міський голова.
Після зустрічі члени делегації разом з представниками міської влади безпосередньо ознайомлись з об`єктами, які потребують реконструкції.
http://mlt.gov.ua

Теги: ПРООН

Комментарии


Отправить

Инструменты

Размер текста: Больше Меньше
РаспечататьПечатная версия
Письмо редакторуПисьмо редактору
Отправить другуОтправить другу
Новости по темеВикористання бюджетних коштівЗвіт про виконання бюджетуІнформація про виконання бюджету м. Мелітополя