Результати ЗНО показали різний рівень підготовки школярів

21 Августа 2016     MGK Новости

Результати ЗНО показали різний рівень підготовки школярів

Зовнішнє незалежне оцінювання 2016 року продемонструвало недостатній рівень знань дітей, які закінчили школи у сільській місцевості. Так, статистика показує, що більша частина дітей, які закінчили сільські школи, здають ЗНО з усіх предметів на початковому та середньому рівні, тобто від 1 до 6 балів за 12-бальною системою. В містах, навпаки, більше половини дітей здають ЗНО на достатній та високий рівень – від 7 до 12 балів, що демонструє очевидний розрив між якістю освіти в селах та містах. Така ж тенденція в якості навчання спостерігається між звичайними середніми загальноосвітніми школами та закладами вищої категорії – ліцеями, колегіумами, гімназіями тощо.

Результати цьогорічного ЗНО у Запорізькій області продемонстрували, що учні середніх загальноосвітніх шкіл набагато частіше не здатні подолати мінімальний поріг результатів іспитів, аніж випускники гімназій, ліцеїв, колегіумів, та інших спеціалізованих шкіл.

За даними Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, на екзамені з української мови не змогли продемонструвати мінімальний рівень знань близько 12,5% учнів середніх загальноосвітніх шкіл, в той час, як серед випускників ліцеїв, гімназій та колегіумів лише 2,5% учнів. Історію України серед вихідців середніх загальноосвітніх шкіл та спеціалізованих навчальних закладів не здали 17,2% та 5,9% відповідно. Не мають достатніх знань з математики близько 28,5% учнів звичайних шкіл, та 5,6% представників закладів вищої категорії, з хімії – майже 36% та 8% та біології – 15% та 6% відповідно. Подібна ситуація також з такими предметами, як географія, іноземні та російська мови.

Це говорить про низьку якість викладання в малокомплектних загальноосвітніх школах і означає, що дітям, які закінчили звичайні навчальні заклади, як правило, в декілька разів складніше успішно скласти ЗНО з основних предметів для вступу у вищі навчальні заклади, ніж у їхніх однолітків.

- Рейтинги за результатами ЗНО – це досить субєктивна оцінка, адже у великих містах, де діти отримали високі результати, зосереджено значно більше спеціалізованих закладів освіти. Тому очевидною є різниця між якістю освіти в містах і селах. Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти, підвищення якості освітніх послуг здійснюється реформування в системі освіти, - наголосила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.

Довідково: результати ЗНО в цілому по Україні показали, що українську мову випускники міських шкіл на достатній та високий рівень – від 7 до 12 балів здають 68,3 % дітей, історію України – 44,9 %, математику – 56,4 %. Для порівняння, в сільській місцевості за тестування з історії України отримують від 1 до 6 балів за 12-бальною шкалою 77,5 % дітей, математику на початковий та середній рівні здали 72,3 % дітей, а українську мову – 62,7%.Управління у справах преси та інформації

Теги: ЗНО

Комментарии


Отправить

Инструменты

Размер текста: Больше Меньше
РаспечататьПечатная версия
Письмо редакторуПисьмо редактору
Отправить другуОтправить другу
Новости по темеДві платіжки за газ: пояснення для споживачівУвага! Пряма лініяСубботние ярмарки 22.03.2020