Мелітопольська ОДПІ Запорізької області

06 Апреля 2012     MGK Новости

Мелітопольська ОДПІ Запорізької області

Мелітопольська ОДПІ зазнала реорганізації. 30 березня у звязку з реорганізацією Державної податкової служби України, до Мелітопольської ОДПІ були приєднані ДПІ у Веселівському та Якимівському районі. Відтепер обєднана державна податкова інспекція Мелітополя має назву Мелітопольської ОДПІ Запорізької області ДПС та має два відділення у СМТ Якимівка та Веселе.
Зміни торкнулися і керівного складу Мелітопольської ОДПІ Запорізької області ДПС. Тож мелітопольську обєднану податкову інспекцію очолюють наступні керівники:

Начальник- Гаврилова Світлана Миколаївна

Перший заступник начальника- Жихар Наталія Юріївна

Перший заступник начальника- Жихар Наталія Юріївна

Начальник відділу податкової міліції - перший заступник начальника- Михайлов Володимир Іванович

Заступник начальника- Твердохліб Олена Олександрівна

Заступник начальника- Ганзя Юлія Ігорівна

Заступник начальника- Гаврилова Сусана Михайлівна

Заступник начальника - начальник Веселівського відділення- Костюк Лариса Петрівна

Заступник начальника - начальник Якимівського відділення- Нечай Володимир Олексійович

У січні-березні 2012 року Мелітопольською ОДПІ Запорізької області ДПС забезпечені надходження до загального фонду Державного бюджету України у розмірі 31 млн. 480 тис.грн., що на 5 млн. 926 тис.грн., або на 23,2 % більше ніж за аналогічний період 2011 року.
До місцевих бюджетів за 3 місяці 2012 року надійшли доходи у сумі 67 млн. 459 тис.грн Це на 9 млн.353 тис. грн., або на 16,1 % більше січня-березня 2011 року. Доведена розрахункова база виконана на 111,8 %. У тому числі по м. Мелітополь – на 111 % , Мелітопольському району – на 112,1%, Веселівському району - на 120,7% та Якимівському району - на 110,8%.


Кампанія декларування з перших вуст

Кампанія декларування майнового стану та доходів громадян триває. Про її хід у Мелітопольській ОДПІ Запорізької області ДПС ми попросили розповісти начальника інспекції Світлану Гаврилову.

Світлано Миколаївно, як у Мелітопольській ОДПІ проходить кампанія декларування? Чи спостерігається зріст рівню свідомості у наших громадян?
Перед нашим колективом стоїть задача провести кампанію декларування на високому рівні. Ми намагаємось досягнути цього, насамперед, за рахунок розяснювальної роботи, та роботи що направлена на покращення якості обслуговування платників податків.
Як свідчать результати деклараційної кампанії, що проведена податківцями Мелітопольської ОДПІ Запорізької області ДПС, прагнення наших громадян до співпраці з державою дійсно відчутно зросло. В більшості декларують доходи самостійно. Нагадування не чекають. На сьогодні до вже інспекції надано 2082 декларації. Громадяни задекларували доходи у загальній сумі 18 млн. 826 тис. грн.. До бюджету надійшли 893 тисячі.

Та чи існують, на фоні сумлінних, проблемні групи громадян, що не бажають декларувати доходи та які у спеціалістів Вашої інспекції методи роботи з такими потенційними декларантами?

Дійсно є і такі. Певна кількість громадян щороку одержують доходи від надання в оренду житла, послуг ремонту квартир, автомобілів, побутової техніки, фото- та відео зйомки, репетиторства, догляду за дітьми та хворими людьми, музичного супроводу вечорів у кафе та ресторанах. Згідно Податковому кодексу України, громадяни повинні вести облік подібних доходів самостійно, своєчасно їх декларувати та сплачувати податок. Та, як правило, ця категорія громадян не дуже поспішає декларувати отримані доходи. Тож нами проводяться моніторинги обяв у засобах масової інформації, встановлюються інформаційні контакти із квартальними уповноваженими та старшими по будинку, проводяться зустрічі з орендарями, здійснюються оперативні заходи. На сьогодні даною категорією громадян до мелітопольської податкової було надано 84 декларації (із них 68 – це квартироздавачі, 3 музиканти, 1 репетитор та інш.) та задекларовано 485 тисяч доходів. Це дало змогу поповнити бюджет додатковими 39 тисячами гривень. Діяльність щодо залучення таких громадян до декларування продовжується, що дає підстави очікувати значного збільшення наданих декларацій від квартироздавачів, музикантів, репетиторів, тощо. Ми знаємо, що поле для роботи досить велике, тож будемо посилено працювати у тому ж напрямку

Мелітопольська податкова є обєднаною. До її функцій належить контроль за справлянням податків та зборів громадян як міста, так і Мелітопольського, а з недавніх часів Веселівського та Якимівського районів. Чи не є незручним для мешканців районів їхати до міста задля надання декларації та чи не впливає фактор відстані на зменшення кількості районних декларантів?

Навпаки. Створення зручних умов для платників – основне завдання, що стоїть перед колективом мелітопольської податкової інспекції. Тому для мешканців районів функціонує виїзний пункт прийому декларацій. Графіки роботи пункту були заздалегідь передані до сільських та селищних рад. Тож декларування доходів мешканців району проходить навіть більш організовано ніж у місті. Можу констатувати що на сьогодні 1453 мешканців Мелітопольського району задекларували отримані доходи від здачи в аренду земельних паїв та реалізації сільськогосподарської продукції у сумі 4 млн. 816тис. грн. До бюджету вже сплачені 722,3 тис. грн. Що стосується мешканців Веселого та Якимівки, то на території СМТ функціонують відділення Мелітопольської ОДПІ.
У інспекції створені усі необхідні умови для надання декларацій. За для зручності громадян, під час кампанії декларування інспекція працює у черговому режимі. Декларації приймаються щоденно з 8 до 20 години без перерви, у вихідні та святкові дні – з 9 до 16 години.

На початку нашої розмови ви зазначили розяснювальну діяльність ефективним заходом у ході кампанії декларування. Які інструменти використовує мелітопольська податкова задля проведення цієї роботи?

Хочу, на сам перед, подякувати за співробітництво нашим засобам масової інформації. Саме завдяки ним, робота у напрямі інформування громадян набуває тієї ефективності та оперативності що потребується. Завдяки теле-радіо та друкованим ЗМІ ми не тільки повідомляємо про строки надання звітності (зокрема і щодо декларування доходів) та зміни у законодавстві. Ми маємо змогу розповісти про результати своєї діяльності, бути більш відкритими та зрозумілими платникам.
Ще однією з ефективних форм роботи є проведення семінарів, круглих столів та зустрічей із трудовими колективами, громадськими організаціями. Під час кожного з таких заходів (у період з 1 січня по 1 травня), основний акцент робиться саме на темі декларування. Звісно обговорюються не тільки загальні вимоги Податкового кодексу, а конкретні напрями, що є близькими за тематикою слухачеві семінару чи зустрічі. Тобто за «круглим столом» із освітянами домінуючою є тема декларування доходів від репетиторства, із представниками ОСМД – тема квартироздавачів. Цього року вперше, через зміни у Кодексі, лекції щодо заповнення декларації були проведені для державних службовців міста та мелітопольського району.
Якщо семінари та бесіди мають більш інформаційний характер, то яскраві забарвлення агітаційної роботи у ході кампанії декларування привносить волонтерський рух. Із початком кампанії молоді люди активно долучилися до роботи. Цей загін добровільних помічників здійснює допомогу колективу інспекції у розповсюдженні наочної агітації: листівок, плакатів із закликом до громадян щодо декларування доходів та сплати податків. На зупинках громадського транспорту, у вітринах магазинів та супермаркетів, на ринках міста ці поліграфічні звернення, без сумнів, не залишаться непоміченими нашими громадянами. Нещодавно, а саме 28 березня, відбулася ще одна з таких акцій волонтерського десанту. Тож від імені колективу Мелітопольської ОДПІ хочу подякувати нашим помічникам не тільки за допомогу, але і небайдужість, активну громадянську позицію.

Чи є таке, з чим би ви хотіли звернутися до громадян?
Шановні громадяни, декларування доходів - норма світової практики. Щороку з великих екранів перші обличчя країни розповідають про важливість цієї кампанії для бюджетів країни. В свою чергу саме від органів ДПС залежить її належний хід. Ми докладаємо максимум зусиль, тримаємо руку на пульсі контролю виконання громадянами свого конституційного обовязку із декларування отриманих доходів та сплати з них податків. До завершення кампанії декларування залишилося менше місяця. Тож хочу нагадати, що згідно Податковому кодексу України всі громадяни, які в 2011 році одержали доходи, і при цьому податок не сплачували, зобовязані до 1 травня 2012 року прийти до податкової інспекції і задекларувати отримані доходи.

НОВЕ У ЗАКОНОДАВСТВІ
Закінчився перший звітний квартал податкового року. Для платників, які надають квартальну податкову звітність необхідно звернути увагу на деякі новини при складанні квартальної звітності.Про особливості справляння у 2012 році збору за спеціальне використання води розповідає Євгенія Злобіна.
«Порядок справляння збору за спеціальне використання води у 2012 році регламентується розділом XVI Податкового кодексу України (далі - Податковий кодекс).
Відповідно до статті 323 цього розділу Податкового кодексу платниками збору за спеціальне використання води визначені водокористувачі, зокрема, субєкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних обєктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі).
Отже, зверніть увагу! Починаючи з 1 січня 2012 року, збір за спеціальне використання води сплачують також і платники єдиного податку.
Збір за спеціальне використання води не справляється згідно з переліком видів використання води, визначеним пп. 324.4 - 324.6 ст. 324 Податкового кодексу.
Обєкти оподаткування збором залишилися незмінними і визначені ст. 324 Податкового кодексу.
Ставки збору за спеціальне використання води визначені ст. 325 Податкового кодексу.
У порівнянні з 2011 роком, у 2012 році ставки збору збільшено в 1,113 раза (згідно із Законом України від 22 грудня 2011 року N 4235-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів" який набрав чинності з 13 січня 2012 року).
Отже, при обчисленні податкових зобовязань за період з 01.01.2012 по 12.01.2012 включно платники збору застосовують ставки збору, що діяли у 2011 році,( 43, 11 грн за 100 м.куб) а починаючи з 13.01.2012 – нові ( 47, 98 грн). відповідно до Закону N 4235.
Платники збору обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, затвердженою наказом ДПА України від 24.12.2010 N 1009.
У звязку зі зміною ставок протягом звітного періоду в податковій декларації збору: за спеціальне використання… води за I квартал 2012 року ДПС України рекомендовано відображати дані двома окремими рядками, з відповідною приміткою у цих рядках: "з 01.01.2012 по 12.01.2012 включно" та "з 13.01.2012 по 31.03.2012 включно".
Порядок сплати збору визначено статтею 328 Податкового кодексу».
**

До завершення конкурсу «Податки очима дітей» залишається менше місяцю.
Вже десятий рік поспіль конкурс «Податки очима дітей» виявляє юні таланти нашої країни. Роботи декоративно-прикладного мистецтва, художні та літературні твори юних митців, із властивою дітям самобутністю та безпосередністю, розкривають дорослим просту істину – платити податки повинні всі. Щороку мелітопольський край був гідно представлений учнями Мелітополя та району. Неодноразово саме наші учасники отримували призові місця у Запоріжжі та Київі. Тож і цього року ми запрошуємо до участі юних письменників і поетів, скульпторів і художників, віком від 9 до 15 років. Чекаємо від вас нових ідей, цікавих думок, щодо ролі податків у суспільстві, втілених у творчі роботи.
Нагадуємо, що роботи надаються до Мелітопольської податкової інспекції, відділу масово-розяснювальної роботи і звернень громадян (кабінет № 117). Авторів кращих робіт чекають нагороди!.

Мелітопольська ОДПІ Запорізької області ДПС оголошує конкурс на посаду начальника відділу адміністративно – господарського забезпечення. Кваліфікаційні вимоги: повна вища технічна освіта. Стаж роботи за фахом не менш ніж 2 роки.
Більш докладно про цю, та інші вакантні посади, дізнавайтеся за телефоном 42-65-23 або у кабінеті № 213 Мелітопольської ОДПІ Запорізької області ДПС за адресою: м. Мелітополь, вул. Кірова, буд. 31.
Термін надання документів: протягом 30 календарних днів із дня оголошення про проведення конкурсу.

Теги: Мелітопольська ОДПІ

Комментарии


Отправить

Инструменты

Размер текста: Больше Меньше
РаспечататьПечатная версия
Письмо редакторуПисьмо редактору
Отправить другуОтправить другу
Новости по темеГрузоперевозка в УкраинеУкраинцам приходят платежки за недвижимостьИнвестиции в АПК выросли на 60%