Мелітопольська ОДПІ повідомляє

10 Декабря 2013     MGK Новости

Мелітопольська ОДПІ повідомляє

Мелітопольські платники поповнили місцеві бюджети майже на 166 млн. 95 тис. грн. податку на доходи фізосіб

У Мелітополі у січені-листопаді поточного року субєкти господарювання сплатили до місцевих бюджетів 166 млн. 95 гривень податку на доходи фізичних осіб. Зокрема до скарбниці Мелітополя надійшли135 млн. 829 тис. грн.. Бюджет Мелітопольського району поповнили 30 мільйонів 266 тис. грн.. Порівняно з відповідним періодом 2012 року надходження з цього податку зросли більш ніж на 30 мільйонів 262 тисячі гривень.
Лише у листопаді поточного року до місцевого бюджету Мелітополя надійшли 12 мільйонів 756 тисяч гривень податку на доходи фізосіб та 3 мільйони 383 тисячі до бюджету Мелітопольського району.
Як наголосила. начальник Мелітопольської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Світлана Гаврилова, стабільна та ритмічна сплата податків і зборів забезпечується, у першу чергу, завдяки системному діалогу із представниками бізнесу.
– Податок на доходи фізичних осіб займає питому вагу у надходженнях до місцевих скарбниць. Тож, сьогодні значна увага приділяється додатковим джерелам зі сплати цього податку, зокрема, за рахунок денітізації ринку праці, боротьби із виплатою заробітної платні працівникам у "конвертах". Водночас ми робимо ставку на добровільну та сумлінну сплату податків і зборів, гарантуючи платникові якісне сервісне обслуговування, розширення переліку послуг, що надаються, у тому числі електронних, та ефективне адміністрування платежів, – зазначила Світлана Миколаївна..

Мелітопольський акредитований центр сертифікації надав 11625 електронних ключів

Акредитований центр сертифікації ключів, що діє при Мелітопольській ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області, з часу свого відкриття видав підприємцям та громадянам саме таку кількість електронних ключів цифрового підпису. Безкоштовний сервіс від Міністерства доходів і зборів дозволив багатьом підприємцям і керівникам підприємств скоротити шлях до здавання звітності у електронному вигляді.
Таке зростання можна пояснити розвитком нових сервісних послуг, зокрема, можливістю електронного звітування, яке набуває дедалі більшої популярності у платників податків і зборів регіону.
Слід зазначити, що з 1 листопада 2013 року для клієнтів Акредитованого центру сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів від Міндоходів України формуються на два роки. Таку можливість Центр сертифікації ключів, що діє при Міністерстві, отримав після проходження процедури акредитації. Було сформовано нові технологічні сертифікати центру та серверів центру, що дало змогу продовжити термін дії цифрових підписів. Така новація не лише зекономить час платників податків на придбання ключів, а й сприятиме якнайбільшому їх залученню до активного застосування інформаційно-комунікаційних технологій.

У Мелітополі та районі майже 1600 власників квартир та будинків уже звірили свої "квадрати"

Це складає більшу частину від загальної кількості власників житлової нерухомості. Всього Мелітопольською ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області розіслано 2432 тисяч запрошень громадянам щодо звірки кількості обєктів житлової нерухомості та розмірів їх площ для визначення бази оподаткування нерухомості. Про це повідомила заступник начальника інспекції Сусанна Гаврилова.
– Власники нерухомого майна під час візиту до Мелітопольської ОДПІ мають можливість не лише перевірити відповідність своїх даних, зазначених у документах про право власності, до наявної інформації у базі даних Міндоходів, а й визначити "пільгові" розміри майна. Проведення звірки здійснюється лише за власним бажанням господаря житла і розраховане, у першу чергу, для зручності платників, зокрема, з метою попередження можливих непорозумінь у наступному році, під час сплати нарахованих сум податку на нерухоме майно.
Згідно із законодавством, пільги зі сплати податку на нерухомість передбачені, якщо площа житла сумарно не перевищує: для квартир – 120 кв. м, будинків – 250 кв. м, квартир і будинків – 370 кв. м.
Провести звірку запоріжці можуть включно до 31 грудня поточного року. Якщо платник не бажає звірити свої "квадратні метри", то податок буде нараховуватися відповідно до тієї інформації, яка наявна в Міндоходів.
Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року вступила в дію норма Податкового кодексу, згідно з якою житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі і нерезидентів), обкладається податком.
Фізичні особи повинні сплатити нараховані суми податку упродовж 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення, юридичні особи – щоквартально, авансовими внесками до 30 числа місяця, наступного за кварталом згідно з річною податковою декларацією.
Оперативне управління Мелітопольської ОДПІ інформує

У мелітопольському магазині незаконно торгували алкоголем
Наприкінці листопада співробітники оперативного управління Мелітопольської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області встановили факт торгівлі у одному з продовольчих магазинів міста алкоголем без дозвільних документів. У ході огляду напої, загальною вартістю 19,3 тис. грн.. були описані. За сьогодні вирішується питання про притягнення власника торгівельного обєкту до відповідальності.

У Енергодарі припинена незаконна реалізація тютюну
2 грудня співробітники оперативного управління Мелітопольської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області, у торгівельному павільйоні в м. Енергодар, встановили факт реалізації тютюнових виробів без дозвільних документів. У ході огляду цигарки загальною вартістю 15,2 тис. грн. були описані. Зараз вирішується питання щодо притягнення власника до відповідальності.

У Василівці описали тютюнові та алкоголь на 11,5 тисяч
Приводом для цього стали порушення, виявлені 6 грудня співробітниками оперативного управління Мелітопольської ОДПІ під час огляду торгівельного обєкту розміщеного у м.Василівка. Підакцизними виробами власник торгівельного обєкту торгував не маючі відповідних дозвільних. Тож питання, щодо притягнення власника до відповідальності, вирішується.

Борьба со стихийной торговлей
Министерство доходов и сборов в ходе рассмотрения обращения относительно регулирования стихийной торговой деятельности сообщило следующее.
КУоАП предусмотрена административная ответственность за:
– торговлю в городах с рук на улицах, площадях, во дворах, подъездах, скверах и в других неустановленных местах – штраф от одного до семи необлагаемых минимумов доходов граждан с конфискацией предметов торговли или без таковой;
– торговлю с рук в неустановленных местах промышленными товарами – штраф от 6 до 15 необлагаемых минимумов доходов граждан с конфискацией предметов торговли.
Министерством в пределах полномочий принимаются меры по контролю за соблюдением требований законодательства субъектами хозяйствования, в том числе в сфере наличного обращения. При этом проверки проводятся исключительно на основаниях и в порядке, предусмотренных Кодексом.
Также налоговики постоянно работают над методологическим совершенствованием требований законодательства в целях установления эффективных методов противодействия незаконной торговле (письмо от 27.09.2013 г. № 12060/6/99-99-22-01-03-15/1182).
Министерство доходов и сборов разъясняет порядок уплаты ЕСВ предпринимателями
Министерство доходов и сборов отмечает, что физлица-предприниматели на упрощенной системе налогообложения:
– обязаны уплачивать ЕСВ, начисленный за календарный квартал, до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
– могут уплачивать ЕСВ ежемесячно до 20 числа в виде авансового платежа произвольного размера. Авансы учитываются при окончательном расчете за отчетный квартал до 20 числа месяца, следующего за таким кварталом.
Физлица-предприниматели на общей системе налогообложения уплачивают за себя ЕСВ четыре раза в год (до 15 марта, 15 мая, 15 августа и 15 ноября) в виде авансовых платежей по 25 % годовой суммы, исчисленной исходя из дохода, облагаемого НДФЛ. Авансы учитываются при окончательном годовом расчете, который осуществляется до 10 февраля следующего года на основании данных годовой налоговой декларации, и не могут быть меньше минимального размера страхового взноса за месяц, в котором получен доход (прибыль).
Физлица-предприниматели, которые в течение текущего отчетного года перешли с упрощенной системы налогообложения на общую, начисляют и уплачивают ЕСВ в виде авансовых платежей на основании квартальной декларации, подаваемой ими после окончания квартала, в котором состоялся переход (разъяснение от 25.11.2013 г.).
Действует новый порядок заполнения налоговых платежек
Министерство доходов и сборов напоминает о вступлении в силу с 26 ноября 2013 года нового порядка заполнения документов на перевод в случае уплаты (взыскания) налогов, сборов, таможенных платежей, единого взноса, осуществления бюджетного возмещения НДС, возврата ошибочно или излишне зачисленных средств (приказ от 22.10.2013 г. № 609).
С указанной даты все поля реквизита «Назначение платежа» расчетного документа плательщикам необходимо заполнять в соответствии с новым порядком. Уплата по каждому виду платежа и по каждому коду должна оформляться отдельным документом.
До уваги платників податків та розробників програмного забезпечення!
Відповідно до вимог наказу Міністерства доходів і зборів України від 09.10.2013 № 561 «Про внесення змін до формату (стандарту) електронного документа звітності платників» з 01 листопада 2013 року було запроваджено пакетне приймання звітності в електронному вигляді паралельно з існуючою технологією, про що учасників Меморандуму щодо поліпшення процесу подання звітності, впровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу було проінформовано 14 жовтня 2013 року:
http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/normativne-zabezpechennya/61833.html
Доопрацьоване відповідним чином безкоштовне програмне забезпечення по формуванню та подачі платниками податків податкової звітності, податкових накладних та реєстру податкових накладних в електронному вигляді станом на 25.11.2013 (версія 1.30.27) розміщено в розділі «Платникам податків про електронну звітність» - «Програмне забезпечення».
Повідомляємо, що з 27.11.2013 приймання звітності в електронному вигляді буде здійснюватись тільки за зміненими форматами відповідно до вимог наказу Міністерства доходів і зборів України від 09.10.2013 № 561 «Про внесення змін до формату (стандарту) електронного документа звітності платників».
Для вболівальників Чемпіонату світу з хокею буде спрощено митний контроль
Для учасників та вболівальників Чемпіонату світу з хокею з шайбою-2014, який проходитиме у травні в Мінську, будуть спрощені митні процедури. Про це домовилися під час двосторонньої зустрічі Перший заступник Міністра доходів і зборів України Степан Дериволков та Голова Державного митного комітету Республіки Білорусь Олександр Шпилевський.
„Україна вже має досвід з проведення престижних міжнародних змагань. Ми передали нашим білоруським колегам всі матеріали про заходи та спільні дії митних органів України та Польщі, проведені у рамках ЄВРО - 2012. Впевнений, що наші напрацювання допоможуть в організації і Чемпіонату світу з хокею ”, – зазначив Степан Дериволков.
За його словами, Міндоходів також надаватиме інформацію білоруській стороні про організовані групи вболівальників та здійснюватиме їх першочерговий пропуск на українсько-білоруському кордоні.
Крім того, зі свого боку Міністерством запропоновано визначити перелік пунктів пропуску, в яких виокремити смуги руху, позначені емблемою та абревіатурами Чемпіонату, для переміщення окремих категорій осіб. На цих смугах проводити спільний контроль митними та прикордонними органами України та Білорусі за принципом однієї зупинки на українській або білоруській стороні пункту пропуску. Такі заходи, впевнені у Міністерстві, сприятимуть створенню комфортних умов для перетину кордону на час проведення Чемпіонату.
Учасники зустрічі також обговорили питання щодо стану реалізації проекту ПРИНЕКС, впровадження якого розпочато у березні поточного року. Згідно з проектом, сторони здійснюватимуть попередній обмін інформацією про товари та транспортні засоби, які перетинають митні кордони України та Білорусі. Впровадження цього проекту підвищить ефективність митних процедур та скортить час на перетин українсько-білоруського кордону, а також зменшить кількість незаконного переміщення товарів.

Теги: Мелітопольська ОДПІ

Комментарии


Отправить

Инструменты

Размер текста: Больше Меньше
РаспечататьПечатная версия
Письмо редакторуПисьмо редактору
Отправить другуОтправить другу
Новости по темеУ школах міста продовжено карантинСубботние ярмарки 15.02.2020Субботние ярмарки 08.02.2020