Краща профілактика зимових травм - це обережність і обачність

25 Января 2014     MGK Новости

Краща профілактика зимових травм - це обережність і обачність

З погіршенням погодних умов випадки сезонного травматизму зростають більш ніж удвічі. За статистичними даними, травматизм у зимовий період дає до 15% захворюваності і в 20% випадків є причиною інвалідності.
За даними Департаменту охорони здоровя облдержадміністрації, за січень до лікувальних закладів області звернулися 3524 особи, в тому числі 2179 - у м. Запоріжжі з різними видами травмам. Лише за останню добу зафіксовано 313 звернень, у тому числі 225 – у м.Запоріжжі.
У цей час переважають забиття і переломи кісток (близько 15%), вивихи (близько 10 %). Головні причини цих травм - падіння через незадовільний стан тротуарів, доріг, неприбраний сніг, ожеледицю. Потерпілі - переважно люди працездатного віку (близько 80 %). Діти віком до 15 років складають 2%, а особи старше 60 років - близько 8%.
Головною причиною травматизму взимку є банальний поспіх. Багато хто просто не помічає льоду, припорошеного снігом, унаслідок чого падають і отримують різні травми. Найбільш поширені травми - переломи кінцівок - виникають через те, що падаючи, людина інстинктивно виставляє вперед руку і обрушується на неї усією вагою тіла. Аналогічно незручно виставлена нога ламається в ділянці гомілки. У жінок цьому сприяє також носіння взуття на високих підборах. Літні люди через вікові особливості скелета нерідко отримують дуже серйозні ушкодження. Вони частіше ламають хребет, шийку стегна.
Для попередження зимового травматизму медики радять дотримуватися таких правил: носити взуття на плоскій підошві або на низькому квадратному каблуці; під час ожеледиці ходити треба як можна повільніше, ковзати по льоду спеціально не варто; особам літнього віку рекомендується прикріплювати на підошву звичного взуття спеціальні накладки "протиожеледні".
Департамент охорони здоровя облдержадміністрації нагадує, що увага й обережність є основними засобами для профілактики травматизму, і не лише зимового. Виходячи на вулицю, треба оцінювати кожен свій крок.

Теги: травма, травматизм

Комментарии


Отправить

Инструменты

Размер текста: Больше Меньше
РаспечататьПечатная версия
Письмо редакторуПисьмо редактору
Отправить другуОтправить другу
Новости по темеДві платіжки за газ: пояснення для споживачівУвага! Пряма лініяСубботние ярмарки 22.03.2020