Мелітопольська ОДПІ повідомляє

29 Января 2014     MGK Новости

Мелітопольська ОДПІ повідомляє

Найчастіше у зверненнях громадяни інформують про ухилення від оподаткування

Протягом 2013 року до Мелітопольської ОДПІ надійшло 86 письмових звернень громадян, що на 34 звернення менше, ніж у 2012 році. Насамперед із письмовими зверненнями зверталися субєкти підприємництва-фізичні особи.
Аналіз свідчить, що основними питаннями, що порушувалися у зверненнях, надісланих до податкової інспекції, залишаються такі як надання податкової консультації з питань єдиної та загальної системи оподаткування, податку на додану вартість та податку на доходи фізичних осіб. Між тим у 57 з них, а це 66,3 відсотки, громадяни інформували міндоходівців про факти ухилення від сплати податків.
Скарги та пропозиції до податкової інспекції не надходили.

У 2013 році з керівництвом мелітопольської податкової поспілкувалися 219 осіб

У 2013 році посадові особи Мелітопольської ОДПІ провели 219 прийомів громадян. На 27 з них громадяни мали змогу поспілкуватися безпосередньо з керівником інспекції. 183 прийоми провели заступники начальника. Іншими посадовими особами проведено 9 прийомів
Питання в основному стосувались щодо роботи електронних сервісів, податку з доходів від підприємницької діяльності, податку на додану вартість, податку на прибуток, тощо. З урахуванням цих звернень визначаються пріоритетні напрями з розяснення податкового законодавства.
Особистий прийом посадовими особами Мелітопольської обєднаної державної податкової інспекції здійснюється відповідно до графіку прийому громадян. Графік особистого прийому розміщений на інформаційному стенді в Центрі обслуговування платників податків Мелітопольської ОДПІ. Попередній запис проводиться у 102 кабінеті інспекції або за телефоном 42-65-21.

Надходження до Мелітопольської ОДПІ запитів на отримання публічної інформації у 2013 році

Закон України „Про доступ до публічної інформації ” гарантував і громадянину, і субєкту господарювання, за його запитом, реалізацію права на надання інформації. Тож цей важливий напрямок роботи Мелітопольської ОДПІ потребує компетентності у виконанні та щоденної особливої уваги.
Протягом 2013 року до інспекції надійшли 20 поштових запитів. Запитувачі, зокрема зверталися з проханням надати інформацію щодо:
- реєстраційних даних платників податків;
- діяльності підприємств та підприємців;
- відомостей про третіх осіб;
- інформація про себе;
- іншу податкову інформацію.
Нажаль інколи інформація, яка цікавить, не є відповідно оформлена, тобто не вказана особа, що здійснює запит, його адреса, реквізити необхідного документа, або має обмежений доступ. Тож відповідно до статті 22 Закону в задоволенні 9 запитів на інформацію було відмовлено

Понад 10 млн. гривень акцизного податку надійшло від запорізьких платників

За минулий рік бюджет отримав 10,6 млн. гривень акцизного податку, що у 2 рази перевищує надходження 2012 року. Від плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами до бюджетів у Запорізькій області надходження склали майже 29 млн. гривень.
Як зазначає начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ Міндоходів у Запорізькій області Сергій Афєндіков, протягом минулого року платникам видано 7417 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. За несплату чергового платежу призупинено 1124 та анульовано 1781 ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, а за реалізацію підакцизних товарів неповнолітнім особам торговців позбавлено 73 ліцензій.
У 2013 року проведено 112 перевірок субєктів господарювання, що здійснюють роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. За їх результатами встановлено 145 порушень та застосовано фінансових санкцій на суму понад 890 тис. гривень.
Так, у ході цих перевірок виявлено 35 випадків торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених законодавством, 19 фактів реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, а також 35 випадків роздрібної торгівлі алкогольними напоями (у т.ч. сидром) та тютюновими виробами без придбання ліцензії.
ГУ Міндоходів у Запорізькій області нагадує підприємцям, що згідно із Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» сидр є алкогольним напоєм, роздрібна торгівля яким здійснюється тільки за наявності ліцензії. Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту) становить 780 гривень за кожне місце торгівлі незалежно від його територіального розташування. Ліцензії можна придбати як у Головному управлінні Міндоходів, так і у ЦОППах районних інспекцій за місцем торгівлі.

ГУ Міндоходів у Запорізькій області

"Підпільний" цех з розливу фальсифікату прикрили у Запоріжжі
Оперативні працівники Головного управління Міндоходів у Запорізькій області в ході проведення слідчо-оперативних дій в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.3 ст. 204 КК України, виявили "підпільний" цех із незаконного виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв. У результаті проведення обшуків виявлено та вилучено товарно-матеріальні цінності на загальну суму 241 тис. гривень, у т.ч.: понад 2 тис. літрів спирту, 1 тис. літрів водно-спиртової рідини, різноманітні ароматизатори, обладнання для виготовлення та розливу алкогольних напоїв.

ГУ Міндоходів у Запорізькій області

Запоріжці можуть подати звітність або задекларувати свої доходи у зручний для себе час та спосіб

Із початком кампанії декларування доходів громадян за 2013 рік та подання податкової звітності субєктами господарювання Центри обслуговування платників переведені у режим посиленої роботи із приймання звітності. Спеціалісти центрів з метою уникнення незручностей для платників працюють "до останнього відвідувача". На цьому наголосила під час Інтернет-конференції начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.
Кожен відвідувач ЦОП може подати звітність, проконсультуватися або отримати будь-яку іншу послугу щодня до 20-00. У разі необхідності графік роботи ЦОПів може бути подовженим. Сервісні центри працюють й у вихідні (крім неділі).
У Центрах обслуговування платників забезпечено усі належні умови, аби для кожного громадянина процес декларування був зручним, комфортним і зрозумілим. Фахівці інспекцій приймуть декларації, проконсультують щодо правильності її заповнення. Крім цього, триває практика електронного декларування, відзвітуватися про минулорічні доходи можна за допомогою мережі Інтернет. Для цього необхідно мати спеціальне програмне забезпечення і електронний ключ цифрового підпису.
Нагадаємо, з 1 січня по 1 травня поточного року громадяни повинні задекларувати доходи, отримані минулого року, а також можуть скористатися податковою знижкою. Обовязкове подання декларацій передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких упродовж минулого року податок не отримувався. Декларація про отримані доходи подається до 1 травня поточного року, для отримання податкової знижки – до кінця року.

ГУ Міндоходів у Запорізькій області

Запорізькі землекористувачі спрямували до бюджету 486 млн. грн.
Cаме таку суму коштів сплатили до місцевих бюджетів Запорізького регіону понад 462 тисячі землекористувачів за минулий рік. Як зазначила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька, у порівнянні з 2012 роком надходження збільшилися майже на 22 млн. грн. Зростання плати за землю відбулося за рахунок укладання нових договорів оренди, додаткових угод до діючих договорів, нової грошової оцінки деяких населених пунктів, тощо.
Для місцевих бюджетів орендна плата та земельний податок є досить вагомими платежами, тому органи Міндоходів спільного з органами самоврядування та іншими органами виконавчої влади проводять звірки використання землі. Це дозволило залучити до оподаткування понад 613 гектарів землі, де земельна плата складає 710 тис. грн.
Завдяки територіально-дільничним обстеженням залучено до оподаткування 109 субєктів господарювання, які користуються 608 гектарами землі без оформлених належним чином правовстановлюючих документів. Додаткові надходження до місцевих бюджетів склали майже 1,2 млн. грн.
У регіоні є певна категорія господарників, які користуються землею, але зволікають із сплатою до бюджету. Стосовно таких землекористувачів міндоходівці направляють звернення до місцевих рад задля перерозподілу земельних наділів між платоспроможними платниками. Протягом 2013 року у восьми боржників вилучені земельні ділянки площею 53,5 гектара.

ГУ Міндоходів у Запорізькій області

Теги: Мелітопольська ОДПІ

Комментарии


Отправить

Инструменты

Размер текста: Больше Меньше
РаспечататьПечатная версия
Письмо редакторуПисьмо редактору
Отправить другуОтправить другу
Новости по темеУ школах міста продовжено карантинСубботние ярмарки 15.02.2020Субботние ярмарки 08.02.2020