У Мелітополі планомірно впроваджується медична реформа

17 Января 2019     MGK Новости

У Мелітополі планомірно впроваджується медична реформа

Медична реформа, що стартувала в країні в 2018 році, стрімко набирає обертів. Детальніше про це, а також про соціальні медичні програми та інші нововведення розповіла начальник відділу охорони здоров`я Мелітопольської міської ради Лариса Саприкіна.
Як відомо, 1 липня 2019 року остаточно набуває чинності медична реформа. Зміни, що вводяться згідно з реформою, стосуються кожного міста України, тому у Мелітополі повним ходом йде вдосконалення медичної сфери діяльності.
Міська влада приділяє багато уваги питанням, пов`язаним з медичною реформою, та контролює виконання вимог законодавства. 17 січня начальник відділу охорони здоров`я Лариса Саприкіна розповіла, до яких нововведень вже готове наше місто.
Стосовно основного питання медичної сфери на сьогодні, а саме оформлення декларацій, Лариса Олександрівна проінформувала, що 87 тис. декларацій вже оформлено. Їхня кількість складає 57% населення міста. Кожен, хто вже оформив договір з сімейним лікарем, має змогу відвідати свій особистий електронний кабінет, де можна дистанційно записатися на прийом до лікаря та переглянути свої персональні дані. Інформація щодо прийому буде надходити смс-повідомленням за вказаним при реєстрації номером телефону.
Не менш важливою є інформація щодо підвищення заробітної плати медичним співробітникам. Це стало можливим завдяки договору з Національною службою здоров`я України. Заробітна плата лікарів найближчим часом буде в 2-3 рази більше, ніж зараз, що приблизно складатиме 12-18 тис. грн. Яку саме зарплатню буде отримувати конкретний лікар буде залежати від кількості укладених ним договорів з мешканцями міста.
Окрім зазначених нововведень, є й такі, що стосуються безпосередньо громадян. Такими є зміни в роботі лікарів вузької спеціальності. Відтепер потрапити на прийом до лікаря за профілем можна буде на території Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1, відомого як “Зелена поліклініка” по вул. І.Алєксєєва, 7. Там буде відбуватися прийом як дорослих, так і дітей.
Іншою приємною новиною стало продовження дії програми “Доступні ліки”. За минулий рік на неї було виділено більше 6 млн. грн. бюджетних коштів та виписано 72 754 рецептів. Цього року на перший квартал вже надійшло1 млн. грн. Надалі кошти будуть отримувати безпосередньо ті аптеки, що укладатимуть договір з НЦЗУ. Як показує досвід 2018 року, дана програма є актуальною для громади, особливо для пенсіонерів та людей, що потребують постійного прийому ліків для підтримки нормальної життєдіяльності.
Також Лариса Саприкіна нагадала, що у Мелітополі вже функціонує єдина централізована лабораторія, де городяни можуть безкоштовно зробити необхідні аналізи при наявності направлення від лікаря, з яким у них укладено договір.
Окрім впровадження медичної реформи, в нашому місті постійно забезпечується соціальна підтримка всіх категорій громадян. Лариса Саприкіна повідомила, що на території міської лікарні №1 з`явився так званий дім нічного перебування для осіб без постійного місця проживання. За підтримки волонтерів вдалось забезпечити цей заклад всім необхідним для комфортного знаходження. Працює він з 19:00 до 7:00 години.
- Ось вже дві доби особи без постійного місця проживання або громадяни, що потрапили у важке становище та не мають житла, проживають у певному місці, - зазначила Лариса Олександрівна.
Ця подія несе у собі дуже позитивний характер, адже раніше такі особи перебували у приймальному покої та спричиняли багато незручностей як для медичного персоналу, так і для пацієнтів лікарні. Крім того, люди цієї категорії, які потребують медичної допомоги, отримають її одразу на території лікарні.
http://mlt.gov.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=15179&Itemid=1

Теги: медична реформа

Комментарии


Отправить

Инструменты

Размер текста: Больше Меньше
РаспечататьПечатная версия
Письмо редакторуПисьмо редактору
Отправить другуОтправить другу
Новости по темеКакие медицинские справки нужны для школы в 2019 годуПрограма «Доступні ліки»В Мелитополе создают больницу будущего