Чому мандрувати корисно

27 Февраля 2022     MGK Новости

Чому мандрувати корисно

Чому мандрувати корисно? 5 простих причин
Ми не будемо розповідати тобі про вихід із зони комфорту, бо впевнені — погану річ «комфортом» не назвуть. Чому ж подорожі потрібні нам, окрім гарних фотографій та почуття гордості? Спойлер: вони допомагають роботі мозку.
Нові враження та досвід
Приїжджаючи до нової країни ти знайомишся з її звичками, стилем життя, звичаями, культурою. Ми порівнюємо рідне місто з новим, знаходимо знайомі речі та помічаємо найменші відмінності. Навіть похід до закордонного супермаркету може стати цілою подією, особливо в країнах Азії.
Спостерігаючи за пенсіонерами в Іспанії, які запальніше за молодих танцюють сальсу — починаєш усвідомлювати, що той вік тільки в голові. Потрібно просто вміти насолоджуватися життям у будь-якому його прояві. Куштуй нову, екзотичну їжу, гуляй з-поміж місцевих, відвідуй людні й нетуристичні місця, слухай незвичайну мову та дивися, як живуть інші люди.
Відпочинок від рутини
Якщо довго перебувати під владою рутини — мозок налаштовується на хвилю автоматизму. Ми перестаємо помічати навколишній світ, цікавитися ним і не беремо участі у своєму житті. Від цього рівень задоволення плавно знижується до нуля.
Подорож витягує нас зі звичного кола й мозку доводиться «включатися» в події. Уже на етапі планування починається викид адреналіну та передчуття новизни. Навіть, якщо ми просто їдемо на природу у вихідні.
Цікаво, що навіть інший маршрут на роботу мозок сприймає як новий досвід. Уяви, що станеться, коли ти зміниш свій ранковий маршрут на розслаблену прогулянку Парижем?
Менше стресу
Здається дивним, адже не запізнитися на літак, не забути документи, розібратися в складній транспортній системі — уже спричиняє сильну тривожність. Однак кілька досліджень, кажуть про те, що переживши початковий стрес від планування, ми почуваємося набагато розслабленішими в новому середовищі. Чим довше ми на відпочинку — тим менший у організмі рівень кортизолу, гормону стресу.
Мозок працює продуктивніше
Проводилося дослідження серед студентів із Європи, які їздили до Азії та Америки для культурного обміну. Через тиждень, після повернення у звичне середовище, студенти вигадували незвичайні ідеї частіше та краще сприймали нову інформацію. Тож у свої найближчі «канікули» вирушай у нові країни — це підвищить твою креативність.
Відпочивати — круто
Так, звучить банально, але відпочивати виходить не в усіх. Наприклад, перші ознаки депресії в деяких людей зникли після трьох речей — виспатися, пити більше води, їсти корисну їжу. Не можна забувати і про позитивний вплив сонячної погоди на наш, виснажений холодами, організм.
Недооцінювати звичайний відпочинок ми звикаємо через культуру fast-life. Вирішуємо багато проблем на ходу, їмо так само. Через цілодобовий доступ до інтернету — тягнемося перевірити робочі чати та миттєво відповісти на повідомлення.
Саме тому режим «у подорожі» допомагає нам відпочивати. Треба лише перетворитися в справжнього туриста, у якого не має важливих цілей і поспіху. Турист не вирішує робочих завдань, ні від кого не залежить, не думає як сплатити комуналку. Турист роздивляється навколишній світ та насолоджується моментом.
Будь туристом і мозок буде тобі вдячний.
джерело https://kof.com.ua/articles/blog/

Теги: Відпочинок

Комментарии


Отправить
';