Стратегія розвитку міста Мелітополя до 2030 року

14 Июня 2019     MGK Новости

Стратегія розвитку міста Мелітополя до 2030 року

Стратегія розвитку міста Мелітополя до 2030 року є важливим та невід’ємним інструментом для досягнення швидкого і стабільного зростання якості життя всіх мешканців. Це базовий програмний документ, який відображає бачення розвитку міста на перспективу, ставить стратегічні цілі, закладає принципи їх досягнення та пропонує підхід до організації й управління процесом впровадження. Розробку Стратегії розвитку міста Мелітополя до 2030 року було розпочато в березні 2018 року разом з експертами проекту “Партнерство для розвитку міст” (ПРОМІС), що фінансується урядом.
Процес розробки включав наступні етапи:
1. Створення Робочої групи зі стратегічного планування та графіку проведення робіт. Розпорядженням міського голови від 29 серпня 2018 року було визначено групу з 50 осіб, яких було запрошено до роботи над Стратегією. До складу Робочої групи входили депутати, представники органів місцевого самоврядування, бізнесу, науки та громадськості.

2. Аналіз середовища та чинників розвитку територіальної громади. Інформаційною основою для планування розвитку територіальної громади та аналітично - описовою частиною Стратегії стало створення Профілю міста. В Профілі виконаний аналіз кількості, якості та динаміки зміни основних макро показників економіки, показників демографічних процесів, ресурсів громади.

Було проведено 2 фокус-групи з представниками бізнесу для дослідження думки щодо проблем міста, напрямів розвитку, пріоритетних галузей економіки та бажання співпрацювати задля зміцнення місцевої економіки та проведено опитування біля 50 суб’єктів малого та середнього підприємництва.

На основі Профілю міста та опитування думки представників бізнесу було сформовано SWOT - аналіз — оцінка сильних й слабких сторін міста та можливостей й загроз в цілому по місту та розрізі визначених пріоритетних напрямів розвитку.

3. Визначення місії, бачення та напрямів розвитку міста. Робочою групою було визначено місію та бачення міста, а також сформовано три стратегічні напрямки розвитку міста:

А. Місто розвиненого бізнесу зі сприятливими умовами для інвестування.

В. Місто ресурсоефективної та екобезпечної інфраструктури.

С. Місто ефективного врядування та сучасних публічних послуг.

4. Проведення Молодіжної стратегічної сесії у форматі “Відкритий простір”. Молодіжна стратегічна сесія - це захід, що відбувся з метою підвищення свідомості та соціальної активності молоді міста, формування ефективних механізмів до здійснення соціально-економічних перетворень та реалізації суспільно-корисних, соціально-значущих ініціатив молоді, спрямованих на розвиток міста Мелітополя.

В заході взяли участь 100 осіб учнівської та студентської молоді віком від 16 до 25 років, серед яких були представники міських шкіл, вищих та професійно-технічних навчальних закладів, молодіжних організацій, випускники школи місцевого самоврядування, активісти та лідери волонтерського руху.

5. Збір проектних ідей до Плану реалізації Стратегії на період 2020-2022 років. У лютому 2019 було оголошено збір проектних ідей до Плану реалізації Стратегії на період 2020-2022 роки. Суб’єкти підприємницької діяльності, органи місцевого самоврядування, місцеві органи державної влади, громадські об’єднання та активні громадяни могли запропонувати проектні пропозиції на виконання Стратегії розвитку міста Мелітополя за напрямами та стратегічними цілями, визначеними Робочою групою у місячний строк та у визначеній формі проектної пропозиції. Було зібрано близько 200 проектних ідей, які були опрацьовані спільно з експертами та відібрані ті, які будуть реалізовуватися протягом 2020-2022 років.

6. Проведення стратегічної екологічної оцінки Стратегії розвитку міста Мелітополя до 2030 року. Задля забезпечення високого рівня охорони довкілля та сприяння інтеграції екологічних факторів було проведено екологічну оцінку впливу Стратегії на довкілля та надано рекомендації у вигляді запропонованих пропозицій оперативних завдань, реалізація яких сприятиме поліпшенню екологічної ситуації в місті.

7. Розгляд Стратегії на постійних депутатських комісіях. Стратегію розвитку міста Мелітополя до 2030 року було винесено на розгляд всім постійним депутатським комісіям. Депутатами були зазначені деякі доповнення щодо стратегічних завдань, які були враховані та внесені до Стратегії.

Останнім етапом затвердження Стратегії розвитку міста Мелітополя до 2030 року стане проведення громадських обговорень, які відбудуться о 14:00 24 червня 2019 року в конференц-залі виконавчого комітету Мелітопольської міської ради та затвердження сесією Мелітопольської міської ради.
Наразі ще триває робота над доопрацюванням проектних ідей до Плану реалізації Стратегії на період 2020-2022 року та восени планується його затвердження.
http://mlt.gov.ua

Теги: Стратегія, Мелітополь

Комментарии


Отправить

Инструменты

Размер текста: Больше Меньше
РаспечататьПечатная версия
Письмо редакторуПисьмо редактору
Отправить другуОтправить другу
Новости по темеПравила безпеки життєдіяльності під час відзначення свята водохрещаШановні жителі міста!Відкрився важливий центр допомоги для жінок