Управління соціального захисту населення інформує

06 Мая 2020     MGK Новости

Управління соціального захисту населення інформує

5 травня 2020 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» щодо надання допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до першої і другої групи платників єдиного податку, та щодо додаткових соціальних гарантій особам, які втратили роботу під час карантину та зареєструвалися в службі зайнятості.

За яких умов ФОП може отримати допомогу на дитину під час карантину

Допомогу можна отримати, якщо:

ФОП вибрав спрощену систему оподаткування;

Перебуває у першій та другій групі платників єдиного податку

Заплатив єдиний внесок на загальнообовязкове соцстрахування за весь 2019 рік або за всі місяці 2019 року після реєстрації.

Виплату надаватимуть на кожну дитину до 10-річного віку (включно). Проте сімї, які отримують виплати за програмою "Муніципальна няня", не зможуть оформити ще цю "дитячу" допомогу.

Розмір допомоги – прожитковий мінімум, встановлений для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року. Це 1 779 гривень для дітей віком до 6 та 2 218 гривень для дітей віком 6-10 років.

Допомогу виплачуватимуть протягом всього карантину та 30 днів після його завершення. Тобто як мінімум у травні та червні.

Призначення та виплату зазначеної допомоги здійснюватиме Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради, до відділів прийому громадян якого можна звернутися за додатковою інформацією та надати необхідні документи в паперовому вигляді:

• заява, яка складається з персональних даних заявника, даних про дітей та даних для перерахування коштів;

• копія свідоцтва про народження дитини (дітей);

• довідка з ПФУ про сплату ЄСВ (форма ОК-7);

• копія документу, що посвідчує проживання на території України (для іноземців);

• копія рішення виконавчого органу міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

За умови звернення в електронному вигляді заявник може надати документи за встановленим переліком у вигляді фотокопій.

За детальною інформацією щодо питання призначення допомоги можна звернутися за телефонами:

відділ прийому громадян № 1 - 42 83 27

відділ прийому громадян № 2 - 42 40 60

відділ прийому громадян № 3 - 5 04 03

відділ прийому громадян № 4 - 7 12 22

«гаряча лінія» - 428328

Оформити допомогу можна також он-лайн на сайті Міністерства соціальної політики України шляхом заповнення форми заяви за допомогою електронного цифрового підпису після введення в експлуатацію відповідних технічних та програмних засобів.

Додаткові соціальні гарантії безробітним

В уряді також змінили підхід до розрахунку сукупного доходу сімї при визначенні права на державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям для осіб, які під час карантину стали безробітними. Відтепер до доходу не буде враховуватись отримана заробітна плата за попередні місяці роботи, а лише допомога по безробіттю, а за місяці, в яких відсутні доходи — дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Сума виплати буде розраховуватись індивідуально. За підрахунками Міністерства соціальної політики України середньомісячний розмір допомоги для малозабезпеченої сімї, в якій виховуються неповнолітні діти, може становити від 2 тисяч 800 до 3 тисяч 200 гривень.
Источник https://mlt.gov.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=17605&Itemid=1

Теги: Управління соціального захисту населення

Комментарии


Отправить