Територія артилерійської бази в Новобогданівці має бути очищена

24 Сентября 2013     MGK Новости

Територія артилерійської бази в Новобогданівці має бути очищена

Військові та рятувальники доповідають, що за півроку, з березня по вересень, територія колишньої артилерійської бази під Новобогданівкою очищена від снарядів. Виявлено та знищено 96 000 вибухонебезпечних предметів. Усього очищено 233 гектари території. В операції брали участь 26 бригад з розмінування, це майже 200 фахівців. Сьогодні з їх роботою ознайомився голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко. Керівник регіону оглянув територію бази і провів оперативну нараду з представниками Міністерства оборони та ДСНС.
- Виконано колосальний обсяг роботи в максимально стислий термін. І найголовніше - якість роботи така, що можна сміливо гуляти по території. Від імені всіх жителів регіону хочу висловити слова подяки всім учасникам розмінування. Ви працювали, ризикуючи своїм життям. Я буду клопотати про присвоєння вам державних нагород, - звернувся до військових і рятувальників Олександр Пеклушенко.
Тим не менше наразі про передачу ділянки землі обласній громаді мова не йде, наголосив голова облдержадміністрації. На його думку, ця територія таїть у собі ще чимало небезпечних «сюрпризів». Особливо, враховуючи той факт, що на військовий обєкт регулярно навідуються збирачі металобрухту з найближчих сіл. Побоювання влади викликані тим, що розмінування проводилося на глибині 25-30 сантиметрів. Керівник регіону впевнений, що необхідно провести більш глибоке очищення території.
- Як голова облдержадміністрації не маю права приймати цю територію в такому стані. Поки ви не дасте мені стовідсоткову гарантію, що ця земля очищена на глибині трьох метрів, і ніхто й ніколи на ній не підірветься, не буду цього робити. Мене ніхто не змусить. Треба обстежити кожну піщинку, кожен міліметр. Безпека населення для нас - найголовніше. Тому будемо домагатися фінансування Міністерства оборони для того, щоб ліквідувати всі небезпеки, які приховує в собі ця земля. Упевнений, що мене підтримає в цьому питанні Премєр-міністр. Ми не можемо кинути цю роботу на півдорозі. Вона буде продовжена, поки територія не буде очищена на сто відсотків, - заявив голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко.

Теги: Олександр Пеклушенко, Новобогданівка

Комментарии


Отправить

Инструменты

Размер текста: Больше Меньше
РаспечататьПечатная версия
Письмо редакторуПисьмо редактору
Отправить другуОтправить другу
Новости по темеПослугами оздоровлення та відпочинку дітей Надання державної підтримкиОсінні польові роботи у господарствах області виходять на фініш