Стратегія весняно-польових робіт буде переглянута

20 Января 2014     MGK Новости

Стратегія весняно-польових робіт буде переглянута

Стан посівів озимої пшениці в умовах нетипово посушливої погоди розглянули учасники щотижневої апаратної наради з актуальних питань життєдіяльності регіону. Перед тим, як перейти до розгляду цього питання, голова обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко запросив до слова начальника Запорізького гідрометцентру Ірину Черник, яка повідомила, що найближчими днями по всій території області очікуються опади. Так, найбільш інтенсивних слід чекати вже завтра. Також на запоріжців чекають морози - до 5-9 градусів.
Коментуючи поточну ситуацію на полях, заступник голови облдержадміністрації Олег Ніколенко повідомив, що в ґрунті недостатньо вологи. Найліпша ситуація - в Запорізькому та Вільнянському районах, але й там опадів випало набагато менше від норми.
- Восени ми збільшили посіви озимої пшениці, а це одна з найбільш стійких до посухи культур. Разом з тим, у звязку з погодними умовами стратегію весняно-польових робіт необхідно переглянути, - зазначив посадовець.
Олег Ніколенко повідомив, що найближчим часом будуть розроблені наукові рекомендації для аграріїв кожної конкретної території. Основне питання, на яке необхідно знайти відповідь, – що сіяти навесні?
Проте, якщо прогнози Запорізького гідрометцентру виявляться правильними і в найближчі дні опади дійсно будуть, ситуація на полях значно поліпшиться.
- Глибоко переконаний, що в поточному році врожай буде кращий, аніж у 2012 року. Однак, щоб він був не гірший за минулорічний, необхідно багато та наполегливо працювати, починаючи з учора, - підкреслив Олександр Пеклушенко.
Не чекаючи сприятливої погоди, очільник регіону доручив спеціалістам Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації розробити три прогнозні плани реагування. Першим – опрацювати заходи, якщо ситуація стабілізується завдяки опадам. Другий план має запропонувати шляхи реагування, якщо опадів буде недостатньо. Третій – передбачити розвиток подій, якщо опадів взагалі не буде та посуха продовжиться.

Теги: весняно-польові роботи

Комментарии


Отправить

Инструменты

Размер текста: Больше Меньше
РаспечататьПечатная версия
Письмо редакторуПисьмо редактору
Отправить другуОтправить другу
Новости по темеПослугами оздоровлення та відпочинку дітей Надання державної підтримкиОсінні польові роботи у господарствах області виходять на фініш