Питання розвитку Приазовського парку та порятунку Молочного лиману

12 Июля 2014     MGK Новости

Питання розвитку Приазовського парку та порятунку Молочного лиману

На завершення робочої поїздки Міністр екології та природних ресурсів України Андрій Мохник провів нараду з керівництвом Запорізької облдержадміністрації, керівниками підприємств, національних природних парків та екологічним активом області.
Голова облдержадміністрації Валерій Баранов у своєму вступному слові порушив проблеми реалізації державної політики в сфері охорони навколишнього природного середовища. Так, за словами керівника області, Приазовський національний природний парк, розташований на території Бердянського, Мелітопольского, Приазовського та Якимівського районів, на сьогодні не виконує своїх прямих функцій.
- Парк займає площу майже 80 гектарів землі, але від нього користі ніякої. В 2010 році він створювався з метою збереження, відновлення та раціонального використання унікальних степових і водних природних комплексів північно-західного узбережжя Азовського моря. Та, на жаль, важливих природоохоронних, наукових, естетичних та оздоровчих функцій він не виконує. Те саме можу сказати й про роботу Азовської морської екологічної інспекції, яка окрім виписування штрафів, нічим більше не займається, - зазначив Валерій Баранов.
Очільник регіону запропонував ліквідувати структуру та передати її функції відповідним обласним державним екологічним інспекціям.
У ході засідання учасники окремо розглянули питання забезпечення функціонування гідрологічного заказника «Молочний лиман», як складової частини Приазовського національного природного парку. Головною проблемою заказника є відсутність водного сполучення між Азовським морем та лиманом.
Перший заступник голови ОДА Григорій Самардак зазначив, що на сьогодні потрібні нестандартні шляхи для відновлення водообміну між лиманом та морем. Подолати проблему запропоновано шляхом реалізації проекту будівництва зєднувального каналу, розробленого інститутом «Укррибпроект» ще у 2001 році. Як альтернативу розглядають збільшення водообміну за рахунок точкових вибухів. Такий спосіб екологічний та не потребує великих коштів – не більше мільйона гривень.
- Наразі силами громадськості вдалося розчистити лиман. 300 активістів на добровільній основі займалися порятунком гідрологічного заказника. Але ж цей результат – лише тимчасовий, тому на підтримку постійного та достатнього водообміну між лиманом і Азовським морем потрібне систематичне фінансування, яке обласний бюджет надати не може, - зазначив посадовець.
Підсумовуючи засідання, керівництво області звернулося до Міністра з проханням посприяти в розвязанні наявних проблем. Андрій Мохник, у свою чергу, запевнив, що всі озвучені гострі питання вирішуватимуться на державному рівні.
- Проблеми, які ви сьогодні озвучили на нараді, є дуже нагальними, тому найближчим часом ви отримаєте обґрунтовані відповіді щодо способів їх розвязання. Дуже приємно, що ви маєте таку небайдужу позицію до екорозвитку свого регіону, - відзначив урядовець, звертаючись до учасників наради.

Теги: Валерій Баранов, Молочний лиман

Комментарии


Отправить

Инструменты

Размер текста: Больше Меньше
РаспечататьПечатная версия
Письмо редакторуПисьмо редактору
Отправить другуОтправить другу
Новости по темеПослугами оздоровлення та відпочинку дітей Надання державної підтримкиОсінні польові роботи у господарствах області виходять на фініш