Нові податкові правила

12 Января 2022     MGK Новости

Нові податкові правила

З 1 січня 2022 року для аграріїв запрацювали нові податкові правила
Від початку року власникам сільськогосподарських ділянок буде нараховуватися мінімальне податкове зобовязання (МПЗ). Цей податок стосується як сільськогосподарської землі, на якій нічого не вирощується, так і фермерів чи аграріїв, які обробляють власну чи орендовану землю.

Із кожного гектару землі потрібно сплатити конкретну суму обовязкових податків, і вона не може бути меншою від встановленого МПЗ - орієнтовано 1 тисяча гривень (залежно від розміру нормативно грошової оцінки землі).

У мінімальне податкове зобовязання землі входять такі податки:

податок на землю;
податок з доходу за продаж урожаю, вирощеного на цій ділянці;
податок на доходи фізичних осіб;
військовий збір із зарплати найманих працівників.
60% від зібраних коштів МПЗ надійде до місцевих бюджетів, 25% до державного бюджету, а 15% до обласного.

Винятки по сплаті мінімального податкового зобовязання є тільки для сільських фермерських господарств розміром до 20 гектарів. Для них це 50% пільги.

Важливо, якщо земельна спадщина не успадкована і на ділянку немає власника, то МПЗ не сплачує ніхто. Якщо власник є, то сплачує або орендар (у разі укладення офіційного договору), або власник паю (сам обробляє ділянку, або здає тіньовому фермеру).

Щодо польових доріг, пасовищ і сінокосів, то вони теж підпадають під сплату МПЗ у залежності від розміру нормативно грошової оцінки землі. У свою чергу, «нічийні» дороги (між паями) не підпадають під оподаткування. Землі запасу та резерву оподатковуються цим податком тільки якщо вони в оренді.
джерело http://mrda.gov.ua

Теги: податкові правила

Комментарии


Отправить
';