Проблема Молочного лиману розвязуватиметься у партнерстві

05 Июня 2016     MGK Новости

Проблема Молочного лиману розвязуватиметься у партнерстві

Про це заявив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, який сьогодні з робочою поїздкою перебуває в Запоріжжі. Після відвідання ПАТ «Запоріжсталь» урядовець провів нараду з питань природоохоронної діяльності, у якій взяли участь голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, голова обласної ради Григорій Самардак, народний депутат Олег Недава, а також керівники територіальних органів Держекоінспекції та Держводагентства шести областей України.

Вітаючи гостей, керівник області подякував, що зібралися саме в Запоріжжі.

- Для Запорізького регіону екологічні проблеми є вкрай актуальними. Адже це одна з найбільш техногенно навантажених територій. Не так часто збираються разом фахівці з екології одразу з шести областей. Сподіваємося, що розмова в такому професійному колі, обмін досвідом допоможуть нам вирішувати проблеми довкілля, - зазначив Костянтин Бриль.

Пан Міністр поінформував учасників наради про законодавчі ініціативи у природоохоронній сфері, стратегічні задачі в області зменшення забруднення атмосферного повітря, поводження з відходами.

- Ми прагнемо зробити автоматизовану систему моніторингу викидів, щоб будь- який громадянин міг онлайн бачити реальний рівень забруднення повітря та води. На рівні законодавства в Україні запроваджено принцип «забруднювач платить», що цілком відповідає європейським нормам. Проте на практиці це працює неефективно, як ви знаєте, повноцінний облік не ведеться, у зв’язку з чим порушників практично неможливо притягнути до відповідальності. Тому пропонуємо всім підприємствам-забруднювачам запровадити автоматизовану систему обліку і контролю основних забруднюючих речовин. Автоматизований моніторинг викидів має онлайн запрацювати і для атмосферних, і для водних ресурсів, - наголосив Остап Семерак.

Своїм баченням розв’язання проблем поділилися керівники департаментів Міністерства та представники областей.

Зокрема, заступник голови Запорізької облдержадміністрації (стажування) Володимир Тоцький порушив проблему відсутності механізму впливу місцевих органів влади на підприємства-забруднювачі.

- Облдержадміністрація неодноразово зверталася до центральних органів з проханням надати нам певні повноваження якщо не в затвердженні, то хоча б у погодженні природоохоронних програм підприємств. Без таких важелів ми не можемо на них впливати, - зазначив посадовець.

Крім цього, Володимир Тоцький окреслив багаторічну проблему Молочного лиману, яка не розв’язується через брак коштів. Тому звернувся до Міністра з проханням внести це питання до загальнодержавної програми.

Остап Семерак запевнив, що Міністерство готове у партнерстві шукати вихід з проблеми Молочного лиману.

Стосовно регіональної проблематики представниця Держводагентства також повідомила, що на державному рівні плануються заходи щодо ліквідації підтоплення Кам’янки-Дніпровської.

Підсумовуючи робочу програму, Міністр відзначив її позитивний результат.

- Головний висновок – нам не вистачає спілкування. Адже в кожній області є свої напрацювання, досвід розв’язання тих чи інших проблем. Тому треба далі практикувати такі зібрання, щоб не винаходити велосипед, - резюмував Остап Семерак.Управління у справах преси та інформації

Теги: Міністр екології та природних ресурсів

Комментарии


Отправить
';