Аграрії наближаються до завершення сівби ранніх зернових

19 Апреля 2016     MGK Новости

Аграрії наближаються до завершення сівби ранніх зернових

У першій декаді квітня на території Запорізької області спостерігалась тепла, з дефіцитом опадів, погода. Середня температура повітря була на 2-4° вище норми і становила 10-12 о тепла. У минулому році в цей період було на 5° прохолодніше.
Як зазначили в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, агрометеорологічні умови протягом декади були задовільні для росту та розвитку посівів сільгоспкультур.
Водночас, внаслідок підвищеного температурного фону, відсутності ефективних опадів та в окремі дні вітряної погоди відбувалась втрата продуктивної вологи під усіма сільгоспкультурами.
За даними Департаменту, на сьогодні під урожай 2016 року посіяно озимих колосових 564,2 тис. га, в тому числі на зерно - 563,2 тис. га, з них озимої пшениці – 519,3; озимого жита – 0,6; озимого ячменю – 43,3 тис. га. Крім того, посіяно озимого ріпаку на 32,4 тис. га
Також у цьому році планується посіяти ярих культур на площі 891,3 тис. га, ранніх зернових та зернобобових – 199,4 тис. га.
За станом на 19.04.2016 всього посіяно ярих культур на 311,5 тис. га (35% до завдання), в тому числі ранніх зернових - 189,6 тис. га або 95% від запланованого, зокрема ярого ячменю - 147 тис. га (91%), гороху – 37,9 тис. га (127%), пшениці – 2,7 тис. га (59%).
За словами фахівців, наразі польові роботи в господарствах області тривають, здійснюється підготовка грунту та сівба ранніх ярих зернових та зернобобових культур, проводиться обробка плодових дерев отрутохімікатами. Погодні умови для проведення польових робіт задовільні.Управління у справах преси та інформації

Теги: Аграрії

Комментарии


Отправить

Инструменты

Размер текста: Больше Меньше
РаспечататьПечатная версия
Письмо редакторуПисьмо редактору
Отправить другуОтправить другу
Новости по темеОбласна влада оголосила війну аграрним рейдерамАграрії наближаються до завершення жнивВ Мелитопольском районе уже начали сбор урожая