Донорська здача крові

09 Января 2021     MGK Новости

Донорська здача крові

Кожні кілька секунд хтось у світі потребує крові. І саме добровільна та регулярна пожертва крові від донорів рятує мільйони життів щороку.

У світі активно пропагують, впроваджують і підтримують регулярне добровільне та безоплатне донорство крові. Такий вид донорства — найбезпечніший ресурс якісної крові.

В Україні ж кількість донорів зменшується. Більшість із них стає донорами лише раз, коли доводиться рятувати своїх близьких чи рідних. Загалом 70 % донорів здають кров лише раз у житті.

В цілому, з початку карантину з приводу пандемії на COVID-19, в Україні виникла гостра недостача донорської крові.

Чим корисно донорство крові?

Якщо нема протипоказань, то загалом здача крові, це корисна процедура, тому що невелика крововтрата посилює роботу кісного мозку, трапляється вкидання нових клітин у кровоток, що приводе до оновлення крові, а також посилюється робота ендокринної та імунної систем.

Донорство закаляє серцево-судинну систему, так як під час здачі крові трапляється позбавлення від залишків крові, які створюють навантаження на серце.

Якщо вірити медичній статистиці, люди, які регулярно здають кров, на 7 років більше живуть, відчувають себе бадьоріше, молодше та енергійніше, що дуже важливо у наш складний час.

Хто може стати донором крові?

Донором крові може стати будь-яка дієздатна людина віком від 18 до 60 років та з вагою від 50 кг, у якої нема протипоказань після проходження спеціального медогляду, передбаченого законодавством України.

Вимоги до донорів крові

Кожен донор повинен розуміти на скільки велика його соціальна та моральна відповідальність та на скільки цінний його внесок. Проміжки між заборами крові мають складати для чоловіків не менш 60 днів, а для жінок бажано 90 днів (жінкам протипоказано здавати кров більш 4 разів на рік).

Є протипоказання до донорства крові. У випадку, якщо у донора є хвороби, які не входять до переліку абсолютних протипоказань, тоді питання про допущення до донорства вирішує лікар-трансфузіолог.

Що робити до здачі крові

За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові).
Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові.
Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
Обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді).
Не вживайте алкоголь за 48 годин до донації.
Не паліть за 2 години до донації.
Під час огляду лікарем перед донацією відверто відповідайте на запитання і не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання. Під час здачі крові повідомте персонал, якщо ви почуваєте себе недобре. Обов’язково повідомляйте лікаря про можливі ускладнення під час здавання.

Що робити після здачі крові

відпочиньте протягом 10 хвилин;
з’їжте легку їжу та випийте солодкий чай;
протягом 2-3 годин не піднімайте нічого важкого рукою, з якою брали кров;
старайтесь уникати інтенсивних фізичних навантажень протягом наступних 12 годин;
не вживайте алкогольні напої раніше ніж через 8 годин;
намагайтесь часто та регулярно харчуватися протягом двох діб;
вживайте підвищену кількість рідини протягом двох діб.
Пам’ятайте, ваша небайдужість може врятувати чиєсь життя!
источник http://mrda.gov.ua

Теги: донор

Комментарии


Отправить
';